سینما کلاسیک این هفته و کارگردانان بزرگ تاریخ سینما


این هفته در برنامه سینما کلاسیک شبکه نمایش با پخش فیلم های منتخبی از کارگردانان بزرگ تاریخ سینما به خانه مخاطبین می آید. حادثه ماتئی، خاطرات خانوادگی، گرسنه خواهران ماکایکو، جلادان نیز می میرند، ماجراهای مارک تواین و پسری از اوکلاهما فیلم های منتخب این هفته هستند.

دو فیلم از سینمای ایتالیا

حادثه ماتئی (The Mattei Affair) ساخته کارگردان بزرگ ایتالیایی فرانچسکو رزی و خاطرات خانوادگی (Family Diary) ساخته والریو زورلینی، دو فیلم از سینمای ایتالیا هستند که این هفته پخش خواهند شد.  

داستان حادثه ماتئی به سقوط هواپیمای انریکو ماتئی مدیر ایتالیایی شرکت نفتی ای ان ای و مرگ وی می پردازد. این فیلم برنده جایزه نخل طلای فرانسه و جایزه گلدن گلوب شده است. فیلم خاطرات خانوادگی درام سیاه از زندگی دو برادر با نام انریکو و لورنزو است. انریکو برادر بزرگتر که درگیر زندگی شخصی است از مرگ برادر کوچک خود مطلع می شود و شروع به یادآوری زندگی کوتاه برادرش می کند. مارچلو ماستریانی بازیگر شهیر ایتالیایی در این فیلم نقش آفرینی کرده و به زیبایی نقش خود را ایفا کرده است.

گرسنه (Hunger) محصول 1966 سوئد و ساخته هنینگ کارلسون، که برنده بهترین بازیگر جشنواره فیلم کن شده است، خواهران ماکایکو (The Makioka Sisters) از ساخته های کارگردان شناخته شده ژاپنی، کن ایچیکاوا که برنده 5 جایزه بین المللی و نامزد 9 جایزه دیگر از جمله نامزدی بهترین فیلم جشنواره ونیز، جلادان نیز می میرند (Hangmen Also Die) ساخته فریتز لانگ کارگردان بزرگ سینما که برای این فیلم نامزد دو جایزه اسکار شد، ماجراهای مارک تواین (The Adventures of Mark Twain) که به داستان زندگی مارک تواین می پردازد و پسری از اوکلاهما (The Boy from Oklahoma) از ساخته های مایکل کورتیز ، فیلم های کلاسیک دیگری هستند که این هفته در قالب برنامه سینما کلاسیک پخش خواهند شد.

گفتنی است برنامه سینما کلاسیک هر شب ساعت 1 بامداد پخش و روز بعد ساعت 7 و 17 تکرار می شود.

 

Portfolio image