پخش فیلم های قصیده ای برای پدرم و شاهدا به مناسبت روز پدر


پایان این هفته 2 اردیبهشت 95 مصادف با ولادت حضرت امام علی (علیه السلام) و روز مرد، شبکه نمایش قصد دارد دو فیلم با موضوع پدر و خانواده را در این هفته به روی آنتن ببرد.

فیلم قصیده ای برای پدرم (Ode to My Father) روایتی است از جنگ کره و جدایی بسیاری از خانواده های این کشور. دوک سو یون در زمان جنگ کره برای یافتن خواهر گمشده اش به ناچار از پدرش جدا می شود، غافل از اینکه برای دیدن دوباره پدر سال ها باید صبر کند. فیلم موفق به دریافت 12 جایزه بین المللی شده و در 10 جایزه نیز نامزد دریافت جایزه بوده است. فیلم قصیده ای برای پدرم روز سه شنبه 31 فروردین ساعت 21 از شبکه نمایش پخش و روز بعد ساعت 3 بامداد و 11 صبح تکرار خواهد شد.

 فیلم هندی شاهدا (Bajrangi Bhaijaan) داستان دختر بچه ای با نام شاهداست که توانایی تکلم خود را طی حادثه ای از دست داده . او که طی سفری به هندوستان از خانواده اش جدا می شود با مردی خوش قلب و مهربان  به نام باجرنجی با بازی سلمان خان آشنا می شود. باجرنجی تصمیم می گیرد شاهدا را نزد خانواده اش در ارتفاعات پاکستان بازگرداند. او در این راه با قومیت ها و ادیان مختلف پاکستان رو به رو می شود. این فیلم با هدف مودت و دوستی بین هند و پاکستان و مذاهب مختلف ساخته شده است .

فیلم شاهدا روز پنجشنبه 2 اردیبهشت ساعت 17 از شبکه نمایش پخش خواهد شد.

 

 

Portfolio image