سینما کلاسیک شبکه نمایش در تسخیر آلن دلون


سری جدید سینما کلاسیک شبکه نمایش که هر شب ساعت 1 بامداد از این شبکه پخش می شود، در هفته های گذشته با پخش مجموعه فیلم های کلینت ایستوود رویه تازه ای را در برنامه سینما کلاسیک شاهد بودیم و این هفته نیز با پخش فیلم های بازیگر شهیر فرانسوی آلن دلون این روند ادامه می یابد.

آلن فابین موریس مارسل دلون مشهور به آلن دلون متولد 8 نوامبر 1935 شهر سو در اطراف پاریس است. در 1957 برای نخستین بار در جایگاه بازیگر برابر دوربین قرار گرفت. اما با حضور در فیلم روکو و برادرانش (Rocco and His Brothers) به کارگردانی لوکینو ویسکونتی قدم بلندی برای ستاره شدن برداشت. زیر آفتاب سوزان یا ظهر بنفش (Purple Noon) اثر رنه کلمان، هر شماره ای می تواند برنده شود (Any Number Can Win) اثر هانری ورنوی، آیا پاریس می سوزد (Is Paris Burning) ساخته رنه کلمان قدم های بعدی او به سمت ستاره شدن بودند. اما آلن دلون با حضور در فیلم سامورایی (Le Samouraï) اثر ژان پیر ملویل تبدیل به ستاره ای فراموش نشدنی شد. این فیلم نقطه اوج بازیگری آلن دلون و از بهترین فیلم های تاریخ سینماست. دسته سیسیلی ها، دایره سرخ، بورسالینو، آفتاب سرخ و بسیاری فیلم های دیگر ی که آلن دلون بعدا در آنها به ایفای نقش پرداخت و در پایان بسیاری از آنها مرد، نقشی ابدی در خاطر بینندگان ثبت کرد.

در برنامه سینما کلاسیک این هفته از  12 تا 18 تیر با فیلم های منتخب آلن دلون همراه ما باشید. زورو (Zorro)، ماجراجویان (The Last Adventure)، سامورایی (Le Samurai)، دایره سرخ (Le Cercle Rouge)، آفتاب سرخ (Red Sun)، اسلحه بزرگ (Big Guns) و ضارب (Le battant) فیلم های منتخب این هفته سینما کلاسیک هستند. 

Portfolio image