مرور آثار اصغر شاهوردی، صدابردار سینمای ایران در شبکه نمایش


بنا بر اعلام روابط عمومی شبکه نمایش، این شبکه برای پاسداشت اصغر شاهوردی، صدابردار پیشکسوت در سینمای ایران، به مرور آثار وی می پردازد.

 

شبکه نمایش در بخش صحنه گران (مرور آثار) این هفته خود ٬ با حضور در منزل این صدابردار،گزارش و گفتگویی اختصاصی با همسر وی و بهروز معاونیان، صدابردار، دوست و همکار شاهوردی انجام داده که در آن تجربیات و خاطرات کاری وی بررسی می شود که این بخش به صورت ویژه، قبل از پخش هر یک از فیلم های مرور آثار از این شبکه پخش می شود.

اصغر شاهوردی متولد ١٣٣٦ در تهران و فارغ التحصیل رشته صدابرداری از مدرسه عالی تلویزیون و سینما است.وی سابقه صدابرداری فیلم‌های «هامون»، «لیلا»، «قرمز»، «باشو غریبه کوچک»، «شاید وقتی دیگر»، «زیر پوست شهر» و «خانه دوست کجاست؟».. را در کارنامه کاری خود دارد و توانسته است در سه دوره از جشنواره فیلم فجر برنده سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری شود .

 شاهوردی،پس ازاین فعالیت کاری درخشان، در سال ١٣٨٦ پس از بازگشت از لوکیشن فیلم "چراغی در مه" از شمال کشور دچار حادثه رانندگی شده و از ناحیه مغزی آسیب جدی دید و از آن زمان تا به حال در بستر بیماری است.

آثاری که از شنبه ٢٨ اردیبهشت تا جمعه ٣خرداد، ساعت ٢١ با صدابرداری اصغر شاهوردی از شبکه نمایش پخش می شوند، به ترتیب شامل فیلم های: سایه خیال، قرمز، دیگه چه خبر، صورتی، پری، کیمیا و استشهادی برای خدا خواهند بود.

Portfolio image