«دردسرهای شیرین» کمال تبریزی


فیلم سینمایی «دردسرهای شیرین» به کارگردانی کمال تبریزی با موضوعی کمدی رمانتیک تابستان جلوی دوربین می‌رود.

محمدعلی حسین‌نژاد تهیه کننده باسابقه سینمای ایران درباره روند نگارش فیلمنامه این اثر توضیح داد: در تهیه فیلمنامه سعی کردیم کاری دقیق و حساب شده روی سناریو انجام دهیم. نگارش فیلمنامه دو سال به طول انجامید تا مفاهیمی که مد نظر ماست از جمله مقولاتی چون پاکی طبیعت و محیط زیست، انرژی‌های پاک، مصرف بهتر و پاک‌تر از انرژی به صورت غیرمستقیم و در قالب قصه‌ای جذاب طنز و کمدی رمانتیک به مخاطب ارایه شود.

وی درباره تلاش برای جذب مخاطب برای ارایه مضامینی از این دست گفت: ما همه تلاش خود را معطوف این مساله کردیم تا فیلمنامه‌ای با موضوع کمدی رمانتیک آماده کنیم. ساختار سناریو به نحوی در نظر گرفته شده که علاقمندان به سینمای قصه گو از آن استفاده کنند و قصه فیلم و شخصیت‌ها را دنبال نمایند و حتی المقدور به لحاظ حسی توجه مخاطب از طریق درگیر شدن با دغدغه‌های شخصی و کنش و واکنش‌هایی که شخصیت‌های داستان با آن مواجه هستند، به مقولات مد نظر جلب شود.

وی در ادامه گفت: کار بسیار مشکلی بود ولی در هر صورت اکنون سناریو تکمیل شده است. طی این مدت نویسندگان مختلفی روی آن نظر دادند، طرح سناریو مربوط به خودم بود اما براساس طرح من افراد مختلف پیشنهاداتی برای پرورش قصه دادند و در نهایت رویکرد آقای میرمیرانی را مناسب دیدیم و نگارش فیلمنامه توسط ایشان به سرانجام رسید.

حسین نژاد درباره زمان فیلمبرداری با توجه به موضوع خاص آن که طبیعت است، گفت: بخش‌های کوچکی از نماهای عمومی طبیعت در مناطق روستایی و عشایرنشین فیلمبرداری شده است که شاید در فیلم استفاده شود و یا اینکه مجبور به تکرار برداشت‌های دیگر با نظر کارگردان شویم. به همین دلیل تلاش می‌کنیم تا پس از اخذ پروانه ساخت از وزارت ارشاد فیلم را تابستان جلوی دوربین ببریم.

Portfolio image