هفتمین «سریع و خشمگین» پرفروش‌ترین فیلم جهان در اولین اکران شد


به گزارش هالیوودریپورتر فروش کلی هفتمین فیلم «سریع و خشمگین» در داخل و خارج از آمریکا هم‌اکنون به مرز ۳۸۴ میلیون دلار رسیده است. در حال حاضر این فیلم که در اولین تعطیلات آخر هفته از ماه آوریل اکران شده است، هم‌اکنون رکوردار فروش گیشه در این مقطع از زمان در طول تاریخ سینماست.

با این که قسمت‌های پیشین این فیلم نیز با موفقیت‌های چشمگیری در سینماهای جهان روبرو بوده است ولی کارشناسان بخشی از این موفقیت مرگ نابهنگام «پل واکر»، یکی از بازیگران اصلی این فیلم عنوان کرده‌اند. «پل واکر» نوامبر سال ۲۰۱۳ میلادی در یک حادثه رانندگی به طرز فجیعی کشته شد و ساخت ادامه این قسمت از فیلم «سریع و خشمگین» را با مشکلات زیادی روبرو کرد.

این فیلم هم‌اکنون در ۱۴ هزار و ۹ سالن سینما در سطح جهان در حال اکران است که رشدی ۴۸ درصدی را نسبت به قسمت ششم این فیلم در اوایل سال ۲۰۱۳ میلادی نشان می‌دهد. تاکنون ۲۶ منطقه گزارش داده‌اند که فیلم «سریع وخشمگین ۷»،رکورد پرفروش‌ترین افتتاحیه تعطیلات آخر هفته تاریخ سینما در این مناطق را شکسته است. در این میان نام کشورهای مکزیک، برزیل، آرژانتین، منطقه خاورمیانه، ونزوئلا و آفریقای جنوبی به چشم می‌خورد.

این فیلم در ۶۸۰ سالن سینمایی مکزیک اکران شده و ۲۰ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار فروش داشته، در انگلستان در ۵۳۷ سالن اکران شده و ۱۹ میلیون دلار فروش داشته، در ۶۵۰ سالن سینمای آلمان اکران شده و ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار فروش داشته، در ۷۰۷ سالن سینمایی فرانسه اکران شده و ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار فروش داشته، در ۲۵۵ سالن سنیمای استرالیا اکران شده و ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار فروش داشته است.

همچنین فروش حاصل از این فیلم از ۵۴۲ سالن در برزیل ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار بوده و تایوان فروش حاصل از این فیلم در ۸۰ سالن سینما را ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار گزارش شده است.

فروش این فیلم در آرژانتین ۹ میلیون دلار،در کره جنوبی ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار،در ایتالیا ۸ میلیون دلار، در مالزی ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار، در اسپانیا ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار، در تایلند ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار، در پرو ۵ میلیون دلار و در کلمبیا نیز ۵ میلیون دلار بوده است.

فیلم «سریع و خشمگین» قرار است به زودی در چهار کشور روسیه، لهستان، چین و ژاپن نیز اکران شود.

Portfolio image