«آواتار ۲» اواخر سال ۲۰۱۳ جلوی دوربین می رود


جیمز کامرون می‌گوید فیلمبرداری قسمت دوم اکشن علمی تخیلی و زیست محیطی «آواتار» را به احتمال زیاد اواخر سال 2013 کلید خواهد زد. اعلام رسمی زمان شروع فیلم‌برداری توسط کامرون، پایان بخش گمانه‌زنی‌های مختلف یکماه اخیر رسانه‌های گروهی بود.

در طول یک ماه اخیر (و پس از آن که خبر تولید «آواتار» 2 و 3 به صورت رسمی اعلام شد) رسانه‌های گروهی زمان‌های مختلفی را به عنوان شروع کار فیلم‌برداری «آواتار 2» اعلام کردند. جیمز کامرون که به شکلی ناگهانی و پیش‌بینی نشده در مراسم افتتاحیه نمایش فیلم «هابیت: یک سفر پیش‌بینی نشده» در نیوزیلند شرکت کرده بود، با رسانه‌ها به گفت‌وگو پرداخت.

وی اعلام کرد امیدوار است فیلمنامه قسمت دوم «آواتار» تا ماه فوریه تکمیل شود، تا وی بتواند برای اواخر سال 2013 کلید فیلم‌برداری آن را بزند. به گفته این فیلم‌ساز: «دلم می‌خواهدفیلم‌نامه هر دو قسمت دوم و سوم فیلم، به شکل خوب و مقبولی آماده کار شوند. قصدم این نیست که فیلم‌نامه آنها را در مرحله دوران پس از تولید آماده کنم!»

ماه قبل جان لاندو تهیه کننده اصلی «آواتار»ها گفت ممکن است قسمت دوم آن برای نمایش عمومی در دسامبر سال 2014 آماده نشود. اگر کار فیلم‌برداری «آواتار 2» تا پیش از اواخر سال 2013 شروع نشود، به احتمال زیاد تماشاگران سینما باید مدت زمان بیشتری در انتظار اکران عمومی آن بمانند.

جیمز کامرون که در نیوزیلند از دوست فیلم‌‌ساز خود پیتر جکسن حمایت همه جانبه‌ای کرد، همچنین گفت مایل است برای «آواتار» 2 و 3 از تکنیک‌هایی استفاده کند که این فیلم‌ساز در زمان ساخت سه‌گانه «هابیت» مورد استفاده قرار داد. به گفته کامرون: «این تکنیک‌ها کاملا مناسب حال قصه و فضای «آواتار»ها هستند و می‌توانند کمک کنند تا فیلم من، به شکل جذاب‌تر و منطقی‌تری روی پرده بزرگ سینما دیده شود.»

این فیلم‌ساز در صحبت‌های خود هیچ اشاره‌ای به «آواتار3» نکرد. این در حالی است که قبل از این گفته شده بود دو قسمت دوم و سوم «آواتار» به صورت پی‌درپی و پشت سر هم فیلم‌برداری خواهند شد. سومین قسمت «آواتار» قرار است سال 2015 اکران عمومی شود.

Portfolio image