«ریدیک۳» با تبلیغات وسیع بین المللی می آید


سازندگان قسمت دوم اکشن علمی تخیلی و دلهره‌آور «ریدیک»، به امید موفقیت بالای مالی آن در سطح جهانی تبلیغات وسیعی را آغاز کرده‌اند. با وجود آن که فیلم با درجهR اکران عمومی خواهد شد، اما تهیه‌کنندگانش چشم امید به فروش 100میلیون دلاری آن دارند.

تبلیغات وسیع رسانه‌ای و اینترنتی «ریدیک» در شرایطی آغاز شده که تهیه‌کنندگان فیلم ،هنوز زمان اکران عمومی آن را نیز تعیین نکرده‌اند. آن‌ها می‌گویند می‌خواهند این اکشن علمی‌ تخیلی را زمانی به روی پرده سینماها بفرستند که رقیب بزرگ و جدی را در کنار خود نداشته باشند.

دیوید تولی کارگردان فیلم عقیده دارد حضور وین‌ دیزل در نقش اصلی «ریدیک»، توانایی جذب تعداد زیادی از تماشاگران سینما را دارد. این قهرمان اکشن سینما (که قرار بود جای آرنولد شوارزنگر را در ژانر اکشن بگیرد) در این فیلم دوباره در نقش کاراکتر ریدیک بازی می‌کند.

در سومین قسمت از این مجموعه فیلم دلهره‌اور، کاراکتر ریدیک باید با گروهی از کسانی که برای کشتن او به کره مریخ آمده‌اند، مقابله کند. این در حالی است که هم ریدیک و هم قاتلان او، از سوی موجودات خطرناک بیگانه فضایی در کره مریخ، با خطر مرگ روبرو هستند.

منابع نزدیک به فیلم می‌گویند یک سکانس اکشن آن، در یاد تماشاگران سینما باقی خواهد ماند و تبدیل به یکی از سکانس‌های ماندگار تاریخ سینما خواهد شد. در این سکانس، کاراکتر ریدیک در دل یک توفان شن ،باید با حمله چند موجود بیگانه فضایی مقابله کند.

فیلم‌نامه سومین قیمت مجموعه فیلم «ریدیک» را خود دیوید تولی نوتشه و بجز وین دیزل، هیچ بازیگر سرشناسی در آن بازی ندارد. تولی می‌‌گویند نگران نمایش عمومی فیلم اکشن دیگر دین‌ دیزل یعنی «سریع و آتش‌ی 6»در سال 2013 نیست و مطمئن است، هر دو فیلم در جدول گیشه نمایش سینماها با فروش خوبی روبرو خواهند شد.

قسمت اول «ریدیک» سال 2000 ساخته شد و فروش متوسط آن در سینماهای جهان، راه را برای تولید قسمت دوم آن در سال 2004 باز کرد. اداره سانسور آمریکا به دلیل خشونت بالای قسمت سوم فیلم، نمایش آن برای افراد زیر هجده سال را ممنوع اعلام کرده است.

Portfolio image