مایکل فاسبیندر به وسترن «جین صاحب تفنگ شد» می پیوندد


فیلم وسترن اکشن «جین صاحب یک تفنگ شد» با پیدا کردن بازیگر اصلی مرد خود، یک قدم به تولید نزدیک شد. قرار است مایکل فاسبیندر این نقش را بازی کند. این بازیگر جوان هم اکنون مشغول انجام مذاکرات نهایی با تهیه کنندگان فیلم است، تا نقش مقابل ناتالی پورتمن را به عهده بگیرد.

ماه قبل همزمان با اعلام خبر تولید «جین صاحب یک تفنگ شد»، گفته شد ناتالی پورتمن برای بازی در نقش اول این وسترن انتقام‌جویانه انتخاب شده است. این فیلم را لین رامسی براساس فیلم‌نامه‌ای از برایان دوفیلد کارگردانی خواهد کرد. خط اصلی قصه درباره زن جوانی است که پورتمن نقش آن را بازی می‌کند.

افراد شورشی همسر وی را تا حد مرگ شکنجه کرده‌اند و قصد دارند مزرعه آنها را تحت تصرف خود درآورند. کاراکتر پورتمن مجبور می‌شود یک گاوچران را برای محافظت از مزرعه‌اش استخدام کند. قرار است فاسبیندر در نقش گاوچران جوان قصه فیلم بازی کند ،که باید با گاوچران‌ها و راهزنان شورشی مقابله کند.

شرکت مستقل فیلم‌سازی اسکات پیکچرز تهیه کننده این وسترن انتقام‌جویانه است و ناتالی پورتمن هم در امر تولید آن مشارکت خواهد داشت. مایکل فاسبیندر قبل از این در فیلم‌های مستقلی هم چون «شرم» «جین‌ایر» و «یک متد خطرناک» بازی کرده و تابستان امسال اکشن علمی تخیلی پرفروش «پرومتوس» را روی پرده سینماها داشت.

تهیه کنندگان «جین صاحب یک تفنگ شد»‌امیدوارند حضور فاسبیندر در پروژه آنها، باعث جذب هر دو گروه منتقدان و تماشاگران معمولی به طرف این فیلم شود. «جین صاحب یک تفنگ شد» تا یک ماه دیگر جلوی دوربین می‌رود و برای نمایش عمومی در اواخر فصل پاییز سال آینده میلادی آماده می‌شود.

منتقدان سینمایی عقیده دارند صنعت سینما با تولید این فیلم و «دجانگوی از بندرسته» (ساخته کوئنتین تارانتینو) قصد احیای ژانر قدیمی وسترن را دارد. در عین حال، آنها وسترن ناتالی پورتمن را با وسترن کلاسیک دهه شصت میلادی نیکلاس ری به نام «جانی گیتار» مقایسه می‌کنند.

هر دو فیلم، یک کاراکتر زن را در نقش اصلی و محوری ماجراهای خود دارند که در یک دنیای خشن مردانه، اسلحه به دست می‌برند و از قلمرو خود دفاع می‌کنند. در قصه هر دو فیلم هم غریبه‌ای از راه می‌رسد تا به کمک کاراکتر اصلی ماجرا بیاید.

Portfolio image