حضور استوارت و مککلن در قسمت تازه «مردان ایکس»


برایان سینگر که یک بار دیگر با پروژه «مردان ایکس» به عنوان کارگردان همکاری می‌کند، می‌گوید طرح‌های تازه‌ای برای قسمت جدید این مجموعه فیلم دارد. با آن که «مردان ایکس: روزهای گذشته آینده» پیش درآمدی بر قصه این مجموعه فیلم است، اما رگه‌هایی از قسمت های قبلی را همراه خود دارد.

به گفته این فیلم‌ساز، دو بازیگر اصلی سری اول فیلم پاتریک استوارت و یان مککلن دوباره در سری جدید این مجموعه فیلم هم حضور و بازی خواهند داشت. با آن که قصه سری جدید «مردان ایکس» به دوران جوانی کاراکترهای اصلی سری اول آن رفته است، اما استوارت و مککلن نقش‌های قدیمی خود را جلوی دوربین بازی خواهند کرد.

به این ترتیب، در قصه دومین قسمت از سری جدید این اکشن ابرقهرمانانه و کمیک استریپی، پروفسور ایکس و مگناتو در سن و سال پیری خود هم به نمایش درخواهند آمد. اما هنوز معلوم نیست استوارت و مککلن که بازیگران نقش‌های دوران پیری این دو کاراکتر هستند، چه نوع حضوری در قصه فیلم خواهند داشت.

در سری دوم مجموعه فیلم «مردان ایکس»‌ ،قصه آن به حدود سی سال قبل از شروع قصه قسمت اول آن در سال دو هزار رفته است. به همین دلیل، جیمز مک‌آوی و مایکل فاسبیندر در قسمت اول سری جدید فیلم در نقش دوارن جوانی پروفسور ایکس و مگناتو بازی کردند.

این دو بازیگر در کار جنیفر لاورنس و نیکلاس هولت در دومین قسمت نسخه جدید و احیا شده «مردان ایکس» هم حضور دارند. پرسشی که اهل فن مطرح می‌کنند این است که قصه فیلم چگونه می‌خواهد دوران جوانی و پیری پروفسور ایکس و مگناتو را در کنار هم به نمایش بگذارد.

با توجه به این که در نام قسمت دوم سری جدید فیلم هر دو کلمه گذشته و آینده وجود دارد، می‌توان حدس زد که قصه آن در زمان حال، گذشته و آینده در حرکت باشد. اگر قصه فیلم چنین حالتی داشته باشد (و به نوعی در زمان‌های مختلف حرکت کند)، می‌توان حضور دوران جوانی و پیری یک یا چند کاراکتر را در آن توجیه کرد.

با آن که هنوز کلید فیلم‌برداری «مردان ایکس: روزهای گذشته آینده» زده نشده است، ولی این فیلم برای نمایش عمومی در فصل بهار سال 2013 آماده خواهد شد. برایان سینگر که دو قسمت اول و دوم سری اول این مجموعه فیلم را در سال‌های 2000 و 2003 کارگردانی کرد، ماه قبل جایگزین متیو‌ ون شد.

Portfolio image