میمون‌های «سقوط سیاره میمون‌ها» مسلح می‌شوند


تهیه‌کنندگان «سقوط سیاره میمون‌ها» تاریخ بیست و سوم ماه مه سال 2014 را به عنوان زمان اکران عمومی این درام اکشن علمی ـ تخیلی انتخاب کردند. این فیلم را مت‌ ریوز کارگردانی می‌کند و اندی سرکیس در آن در نقش یک میمون با هوش شورشی به نام سزار بازی می‌کند.

تا قبل از این قرار بود روبرت وایت امر کارگردانی فیلم را به عهده بگیرد، ولی اختلاف نظر او با تهیه کنندگان باعث کناره‌گیری‌اش از این فیلم شد.

فیلم‌نامه «سقوط سیاره میمون‌ها» را مارک بامبوک به تازگی بازنویسی کرده است. فیلم‌نامه اصلی را تیم دو نفره ریک جافا و آماندا سیلور (نویسندگان فیلم‌نامه قسمت اول فیلم به نام «ظهور سیاره میمون‌ها» )نوشته بودند. فیلم‌نامه اقتباسی این زوج فیلم‌نامه‌نویس، براساس قصه کتاب پرخواننده پی‌یو بوله به همین نام، نوشته شده بود.

تهیه‌کنندگان فیلم می‌گویند از کار بازنویسی آن توسط مارک بومباک راضی هستند. بومباک در کارنامه خود فیلم‌نامه‌های «یادآوری مطلق» و «جک غول‌کش» را دارد.

نکته جالب این است که هر سه فیلم‌نامه‌ای که این فیلم‌نامه‌نویس بر روی آنها کار کرده، نسخه‌های جدید و دوباره‌سازی شده چند فیلم مطرح دهه‌های گذشته سینما هستند. قصه «سقوط سیاره میمون‌ها» پیش درآمدی بر قصه نسخه «سیاره میمون‌ها» نیست که در سال 1968 با بازی چارلتون هستون ساخته شد.

این فیلم قصه ماجراجویی‌های میمون‌هایی را دنبال می‌کند که روپرت وایت در سال 2011 در فیلم «ظهور سیاره میمون‌ها» به نمایش گذاشت.

در قصه فیلم جدید، میمون‌ها کنترل کره زمین را پس از یک شورش بزرگ در دست‌های خود می‌گیرند و مسلح می‌شوند.عکس تازه‌ای که در رابطه با فیلم منتشر شده، دست میمونی را نشان می‌دهد که یک اسلحه کمری را در اختیار دارد.هنوز بقیه بازیگران «سقوط سیاره میمون‌ها» انتخاب نشده‌اند و این فیلم، فعلا در مرحله پیش تولید قرار دارد.

زمان شروع کار فیلم‌برداری این اکشن‌ ماجراجویانه مشخص نیست. قرار است رقمی حدود 90 میلیون دلار، صرف تولید این فیلم شود. اندی سرکیس میمون شورشی این فیلم، قبل از این هم در «کینگ‌کونگ» ساخته پیتر جکسن در نقش یک میمون عظیم‌الجثه بازی کرده است.

Portfolio image