مک‌کوآری برای کارگردانی «ماموریت غیرممکن ۵» شرط گذاشت


کریستوفر مک‌کوآری که قرار است جای جاش آپلهام فیلمنامه‌نویس را در «مأموریت غیرممکن ۵» بگیرد، گفته است خواهان استقلال عمل در کار نگارش فیلمنامه و کارگردانی آن است.

این اظهارات را مک کوآری پس از آن که اعلام شد وی به احتمال زیاد برای کارگردانی و نگارش فیلم‌نامه انتخاب خواهد شد، را به زبان آورد.

منابع نزدیک به تهیه کنندگان فیلم می‌گویند مسئولان آن، به شدت مایل هستند کریستوفر مک کواری امر کارگردانی «مأموریت غیرممکن 5» را به عهده بگیرد.

در مقابل، این فیلم ساز و فیلمنامه‌نویس هم در یک اظهار نظر صریح گفت فقط در صورتی کارگردانی فیلم را می‌پذیرد که تهیه‌کنندگان در کار کارگردانی او مداخله نکنند.

این فیلم‌ساز می‌گوید: من باید کارم را با آزادی عمل انجام دهم و نمی‌توانم بپذیرم که سرمایه‌گذاران فیلم، روی کارم نظارت غیرمنطقی داشته باشند."

تهیه کنندگان هنوز نسبت به اظهارات مک کوآری واکنش نشان نداده‌اند، اما تام‌کروز دوست صمیمی مک کوآری از وی حمایت کرده است.

شنیده می‌شود این بازیگر، یکی از نفرات اصلی و تعیین‌کننده‌ای است که پیشنهاد داد تا مک کوآری امر کارگردانی «مأموریت غیرممکن 5» را به عهده بگیرد.

بحث‌های مربوط به انتخاب کارگردان پنجمین قسمت این مجموعه فیلم اکشن و ماجراجویانه در مراحل اولیه قرار دارد و هنوز معلوم نیست این فیلم چه زمانی وارد مرحله تولید می‌شود.

رسانه‌های گروهی و منتقدان سینمایی از درخواست کریستوفر مک کوآری برای داشتن استقلال عمل در امر کارگردانی «مأموریت غیرممکن» جدید حمایت کرده‌اند.

اگر این فیلم‌ساز به عنوان کارگردان قسمت پنجم «مأموریت غیرممکن» انتخاب شود، این فیلم پنجمین همکاری مشترک او با تام کروز خواهد بود.

این فیلم‌نامه‌نویس برنده جایزه اسکار، قبل از این فیلم‌نامه‌های فیلم‌های «والکری» و «جک ریچر» ( که به زودی اکران عمومی می‌شود) را نوشته است.

وی نویسنده فیلم‌نامه «کشتن تنها چیزی است که نیاز داری» نیز هست که هم‌اکنون در حال فیلم‌برداری است و حال و هوایی جنگی و علمی تخیلی دارد.

مک کوآری که همکاری در نگارش فیلم‌نامه قسمت چهارم «مأموریت غیرممکن» هم از جمله کارهای وی است، کار نگارش فیلم‌نامه قسمت دوم «تاپ گان» را هم به پایان رسانده است.

Portfolio image