فیلم جدید آرنولد به پایان خط رسید


فیلم‌برداری «ده»، فیلم جدید آرنولد شوارزنگر در ایالت جورجیا پایان یافت و گروه سازنده از فیلمبرداری تمام سکانس مهم اکشن آن فارغ شدند. این درام دلهره‌آور اکشن که قبل از این «نقص عهد‌کنندگان» نام داشت، توسط دیوید آیر و با هزینه‌ای 40 میلیون دلاری کارگردانی شده است.

آرنولد شوارزنگر در فیلم تازه خود در نقش مدیر یک گروه عملیات ویژه پلیس بازی می‌کند که باید یک کارتل مواد مخدر را از ببن ببرد. او و همکارانش این عملیات را با موفقیت کامل انجام می‌دهند، ولی پس از این عملیات موفق، مشکلات اصلی گروه آغاز می‌شود.

تک‌تک افراد این گروه یکی پس از دیگری، به شکل مشکوکی به قتل می‌رسند و هیچ کس نمی‌تواند حدس بزند عامل این قتل‌ها کیست. کاراکتر آرنولد شوارزنگر تصمیم می‌گیرد قبل از این که تمام اعضای گروه خود را از دست بدهد، عامل اصلی قتل‌ها را پیدا کند. بزودی وی متوجه واقعیت تلخی می‌شود که او را مصمم به حل کردن معمای مثل‌ها می‌کند.

آرنولد شوارزنگر در یک گفت‌وگوی کوتاه از بازی در «ده» اعلام رضایت کرده و گفته کار کردن با فیلم‌سازی مثل دیوید آیر، برایش باعث افتخار است. به گفته او: «من در روزهای فیلم‌برداری فیلم، اوقات خیلی خوب و بزرگی داشتم و از همکاری با دیوید آیر بسیار خوشحال هستم.»

تهیه‌کنندگان «ده» در شرکت مستقل فیلم‌سازی اوپن رود فیلمز، از فیلم‌خود به عنوان یک محصول مستقل و غیرمتعارف سینمایی اسم می‌برند. آن‌ها می‌گویند فیلم قصه‌ای خاص دارد و آرنولد در آن، در نقشی متفاوت از فیلم‌های اکشن و ماجراجویانه قدیمی خود ظاهر شده است.

اولین عکسی هم که از آرنولد در نشریات سینمایی به چاپ رسیده، این بازیگر را در حال و هوایی تازه و گریمی متفاوت به نمایش گذاشته بود. فیلم‌نامه «ده» را اسکیپ دورز نوشته و بازیگرانی مثل سام وورتینگتن، ترنس هاوارد و جاش هالووی هم در آن بازی دارند.

دیوید آیر می‌گوید «ده» با نگاهی به قصه معروف «ده سرخپوست کوچولو»ی آگاتا کریستی، نگاه سینمایی تازه‌ای به این قصه قدیمی خواهد داشت. آرنولد شوارزنگر سال قبل با «بی‌مصرف‌ها» دوباره به دنیای سینما بازگشت و در قسمت دوم آن هم در سال جدید در یک نقش کوتاه ظاهر شد.

در سال جدید میلادی «آخرین راست قامت» او به روی پرده سینماها خواهد رفت.

Portfolio image