کلینت ایستوود بازیگر مهمان «نابخشوده»


کلینت ایستوود بازیگر قدیمی سینما برای بازی در نقش کوتاهی در نسخه دوباره‌سازی‌شده و ژاپنی‌زبان وسترن «نابخشوده» به همکاری دعوت شده است.

کن واتانابه بازیگر مطرح سینمای ژاپن می‌گوید از طرفداران فیلم وسترن «نابخشوده» بوده و خوشحال است که ایستوود هم در آن بازی می‌کند.

مدتی قبل تهیه گنندگان این فیلم اعلام کرد که این وسترن کلاسیک «کلینت ایستوود» را به زبان ژاپنی و با حضور هنرمندان این کشور دوباره‌سازی می‌کند.

نسخه اصلی «نابخشوده» که از سوی منتقدان سینمایی لقب یک ضد وسترن را گرفت، سال 1992 ساخته شد و جوایز اسکار بهترین فیلم و کارگردان را گرفت.

ژانر وسترن که مدت‌ها به دست فراموشی سپرده‌ شده بود، با این فیلم (و «با گرگ‌ها می‌رقصد» کوین کاستنر‌) دوباره احیا شده و جان تازه‌ای گرفت.

منتقدان سینمای ژاپن می‌گویند تولید نسخه ژاپنی زبان این فیلم کمک زیادی به تقویت صنعت سینمای ژاپن و دست‌‌اندرکاران آن می‌کند.

کارگردانی نسخه ژاپنی زبان فیلم را لی سینگ ایل انجام می‌دهد که «شرور» او ،در سال 2011 در مراسم اسکار ژاپنی جوایز بهترین بازیگران زن و مرد را درو کرد.

کن واتانابه معروفترین بازیگر ژاپن در سطح بین‌المللی در نسخه جدید «نابخشوده» نقشی را ایفا خواهد کرد که ایستوود در نسخه اصلی به عهده داشت.

کلید فیلمبرداری فیلم پائیز سال 2013 زده می‌شود. این فیلم با نام «یورو سارزارو مونو» جلوی دوربین خواهد رفت.

قصه «نابخشوده» ژاپنی هم مثل نسخه اصلی در سال 1880 رخ می‌دهد و جزیره‌ای در شمال ژاپن، لوکیشن اصلی این قصه درام و انتقام‌جویانه خواهد بود.

واتانابه در این قصه یک سامورایی شمشیر‌زن با یک شهرت بد است است، که وارد دوران بازنشستگی خود می‌شود و برای آخرین بار تصمیم می‌گیرد شمشیر به دست بگیرد.

منتقدان سینمایی در ژاپن به نوع شهرت پیدا کردن کلنیت ایستوود از طریق فیلمی اشاره می‌کنند که نسخه دوباره‌سازی شده یک فیلم ژاپنی بود.

«یک مشت دلار» سرجیولیونه که در سال 1964 باعث شهرت ایستوود شد، نسخه دوباره‌سازی شده فیلم کلاسیک «یوجیمبو» ی ( 1954) آکیرا کوروساوا بود.

صنعت سینمای آمریکا هم در سال 1960 «هفت سامورایی» کوروساوا را تبدیل به یک وسترن به نام «هفت دلاور» کرد که جان استورجس کارگردان آن بود.

رسانه‌های گروهی ژاپن می‌نویسند پس از آن که صنعت سینمای آمریکا چند بار فیلم‌های ژاپنی را دوباره‌سازی کرد، نوبت صنعت سینمای ژاپن بود که دست به کار تولید نسخه‌های دوباره‌سازی شده و ژاپنی زبان محصولات آمریکایی می‌شود.

Portfolio image