هنری کاویل سینما تارزان می‌شود


هنری کاویل بازیگر سینما برای ایفای نقش «تارزان» مرد جنگلی قصه کلاسیک ادگار رایس باروگز در نسخه سینمایی «تارزان» اعلام آمادگی کرد. چند روز قبل تهیه کننده این فیلم اعلام کرد به صورت جدی در تدارک تولید نسخه تازه و احیا شده فیلم «تارزان» است.

دیوید یاتس کارگردان چهار قسمت از مجموعه فیلم «هری پاتر» هم به صورت رسمی به عنوان کارگردان این نسخه جدید، معرفی شد.

هنری کاویل دو سال قبل قرار بود در فیلم تازه‌ای که براساس ماجراجویی‌های جنگلی تارزان ساخته می‌شود در نقش این کاراکتر کلاسیک بازی کند.

اما در آن زمان شرایط برای تولید نسخه جدید «تارزان» مهیا نشد و کاویل هم نتوانست در نقش مورد علاقه خود ظاهر شود.

به دنبال اعلام رسمی خبر تولید «تارزان» جدید و جدی بودن تهیه‌کنندگانش در امر ساخت آن، کاویل هم وارد عمل شده و خود را رسما نامزد بازی در نقش تارزان کرد.

این در حالی است که در اخبار رسانه‌ای از بازیگرانی مثل تام هاردی و چارلی هونان هم به عنوان نامزدهای احتمالی ایفای نقش تارزان اسم برده می‌شود.

هنری کاویل‌ 29 ساله بازی در حلوی دوربین را از سال 2001 با چند کار تلویزیونی و در چند فیلم کم اهمیت بازی کرد.

این بازیگر برای تابستان سال 2012 اکشن ماجراجویانه «مرد آهنین» را روانه پرده سینماها می‌کند که نسخه تازه و احیا شده مجموعه فیلم «سوپرمن» است.

وی در این فیلم در نقش کنت کلارک/ سوپرمن بازی کرده است. وی روزنامه‌نگاری بی‌دست و پا است که کسی نمی‌داند در پشت ظاهر ساده او ،ابرقهرمانی به نام سوپرمن بازی می‌کند.

«مرد آهنین» را زک اشنایدر بر اساس طرح فیلم نامه ای ازکریستوفر نولان کارگردانی کرده و قرار است تبدیل به یک مجموعه فیلم دنباله‌دار ابرقهرمانانه شود.

در صورت انتخاب هنری کاویل برای بازی در «تارزان»، این فیلم دومین کار مهم و پرخرج این بازیگر است که به صورت یک مجموعه فیلم ساخته می‌شود.

تهیه‌کنندگان «تارزان» در قصد دارند این فیلم را تبدیل به یک مجموعه فیلم پرفروش کنند. نسخه اصلی سینمایی «تارزان» در سال 1932 با بازی جانی ویسمولر در نقش مرد جنگلی ساخته شد و پس از آن بیش از 14 قسمت سینمایی آن تولید و به نمایش عمومی در آمد.

موفقیت بالای مالی و انتقادی «تارزان» جانی ویسمولر در شرایطی نصیب این فیلم شد،که اولین فیلم تارزانی سینما سال 1918 ساخته شد. امسال 100 سال از انتشار اولین کتاب داستان تارزان می گذرد.

Portfolio image