تازه ترین کار اسپایک لی کلید خورد


اسپایک لی فیلم‌ساز سیاه‌پوست و غیرمتعارف سینما پس از چند سال دوری از سینما، کارگردانی نسخه دوباره‌سازی شده و انگلیسی زبان «پیر پسر» را شروع کرد. همزمان با شروع فیلم‌برداری این درام دلهره‌آور و پر رمز و راز، اولین عکس‌های فیلم هم منتشر شد.

در نسخه جدید و اگلیسی زبان «پیرپسر»، جاش برولین در نقش اصلی بازی می‌کند. قصه فیلم درباره مرد میانسالی است که قصد انتقام‌گیری دارد. اسپایک لی این فیلم را بر اساس قصه فیلم موفق سال 2005 سینمای کره جنوبی به کارگردانی چان ووک پارک جلوی دوربین برده است.

در قصه نسخه جدید، پرولین در نقش مردی ظاهر می‌شود که برای چند دهه در اتاقی متروکه در یک هتل زندانی بوده است. وی پس از رهایی از این زندان، به دنبال مردی می‌‌‌گردد که او را در این محل زندانی کرده و قصد دارد از وی انتقام بگیرد.
نسخه‌ اصلی فیلم بر اساس یک رمان گرافیکی پر‌خواننده ساخته شد و باعث مطرح شدن نام کارگردان آن در سطح بین‌المللی شد. اسپایک لی و گروه سازنده «پیرپسر» جدید، هفته قبل به نیو‌اورلئان رسیدند و کار فیلم‌برداری را در لوکیشن‌های این محل از دو روز قبل شروع کردند.

این فیلم برای نمایش عمومی در سال 2013 آماده می‌شود، اما هنوز تاریخ دقیق اکران عمومی آن اعلام نشده است. الیزابت اولسن، شارلنو کاپلی و ساموئل ال‌جکسن هم در «پیرپسر» جدید و انگلیسی زبان سینما بازی دارند.

«پیرپسر» اولین فیلم بلند سینمایی اسپایک ‌لی از سال 2008 تا به امروز به شمار می‌رود. او در این سال «معجزه در سنت آنا» را روانه پرده سینماها کرد. این درام اکشن جنایتکارانه در ایتالیای سال 1944 و در دوران جنگ جهانی دوم رخ می‌داد و قصه‌اش درباره گروهی از سربازان سیاه‌پوست آمریکایی مستقر در ایتالیا بود.

آن‌ها در یک دهکده در محاصره نیروهای ارتش هیتلری قرار گرفته بودند و سعی داشتند جان خود و بقیه اهالی محل را نجات دهند.

Portfolio image