وال استریت سوژه اصلی فیلم جدید «جودی فاستر»


جودی فاستر بازیگر اسکار گرفته سینما، یک بار دیگر پشت دوربین فیلم‌برداری قرار می‌گیرد تا فیلم «غول پول» را کارگردانی کند. او در فیلم خود بازی نخواهد داشت. این درام مستقل سینمایی درباره یک گروگانگیری است، که بر اساس فیلمنامه‌ای از آلن دیفیور ساخته می‌شود.

قصه فیلم جدید فاستر درباره یک کارمند تلویزیونی به نام لی‌گینز است که به واسطه فعالیت‌های رسانه‌ای خود به صورت یک غول سرمایه‌دار در منطقه وال‌استریت درآمده است.

دومین کاراکتر مهم قصه فیلم کایل نام دارد، که تمام سرمایه خانوادگی‌اش توسط لی به غارت رفته و حالا قصد انتقام‌گیری دارد. زمانی که کایل دست به آدم‌ربایی زده و لی را به گروگان می‌گیرد، یک جنجال وسیع رسانه‌ای به پا شده و این گروگان‌گیری به صورت مهم‌ترین خبر رسانه‌ای درمی‌آید.

سوالی که رسانه‌های گروهی مطرح می‌کنند این است که جان یک انسان چقدر می‌تواند ارزش داشته باشد و بهای واقعی آن چقدر است. «غول پول» را دانیل دوبیسکی تهیه می‌کند که دو سال قبل درام اسکاری و غیرمتعارف «بالا در آسمان» را با بازی جورج کلونی روی پرده سینماها داشت.

کلید فیلم‌برداری این فیلم اوایل سال جدید میلادی در شهر نیویورک زده می‌شود. هنوز بازیگران اصلی فیلم انتخاب نشده‌اند. فاستر قصد دارد دو بازیگر مطرح سینما را برای ایفای نقش دو کاراکتر اصلی فیلم جدید خود انتخاب کند، تا بتواند تماشاگران بیشتری را به داخل سالن‌های سینماها بکشاند.

با آن که این فیلم‌ساز گفته «غول پول» می‌تواند جزو نامزدهای احتمالی جوایز اسکار سال آینده باشد، اما به موفقیت مالی آن در جدول گیشه نمایش سینماها هم امید زیادی دارد. این بازیگر که تا به حال دو بار موفق به دریافت جایزه اسکار در رشته‌ بازیگری شده، تا به حال سه فیلم سینمایی کارگردانی کرده است.

آخرین فیلم او در مقام کارگردان «کلاه پوست آبی» نام دارد که سال قبل با بازی مل گیبسون به روی پرده سینما‌ها رفت. این فیلم نتوانست فروش خوبی در سینماهای جهان بکند و مورد تایید و پسند منتقدان هم قرار نگرفت.

Portfolio image