نارضایتی کمپانی یونیورسال از فیلم‌نامه «پارک ژوراسیک»


کمپانی یونیورسال از دیک جافا و آماندا سیلور - نویسندگان فیلم‌نامه «ظهور سیاره میمون‌ها» - دعوت کرد تا فیلم‌نامه «پارک ژوراسیک 4» را بازنویسی کنند. این کمپانی از مضمون اصلی فیلم‌نامه‌ای که قبل از این توسط ویلیام موناهان و جان سیلز نوشته شده، چندان راضی نیست.

این دو فیلم‌نامه‌‌نویس، فیلم‌‌نامه قسمت چهارم «پارک ژوراسیک» را بر اساس قصه اریژینالی از استیون اسپیلبرگ نوشته بودند. اما منابع نزدیک به کمپانی یونیورسال می‌گویند مسئولان آن اصلا از کار موناهان و سیلز راضی نیستند و می‌گویند فیلم‌نامه آن‌ها خام و غیرقابل قبول است.

در قصه استیون اسپیلبرگ، نسل تازه‌ای از دایناسورها حیات خود را در باغ وحش و آزمایشگاهی که قصه قسمت اول در آن شکل گرفت، از سرگرفته و خلق می‌شوند. قرار است جافا و سیلور فیلم‌نامه خود را تا دو ماه دیگر تحویل مسئولان کمپانی یونیورسال دهند. این فیلم قرار است بهار سال آینده میلادی جلوی دوربین برود.

استیون اسپیلبرگ و کمپانی فیلم‌سازی دریم مرکز او، در امر تولید «پارک ژوراسیک 4» با کمپانی یونیورسال همکاری خواهد کرد و این اکشن علمی - تخیلی آینده‌نگرانه، به صورت محصول مشترک این دو کمپانی فیلم‌سازی تهیه خواهد شد. قرار است این فیلم برای نمایش عمومی در فصل تابستان سال 2014، آماده شود.

هنوز معلوم نیست استیون اسپیلبرگ به عنوان کارگردان هم با این پروژه پر سر و صدا همکاری خواهد داشت یا خیر. برخی اخبار تایید نشده حکایت از آن می‌کند که خود او مایل است به عنوان کارگردان، پشت دوربین فیلم‌برداری این فیلم قرار گیرد.

اسپیلبرگ اولین قسمت مجموعه فیلم «پارک ژوراسیک» را پس از فیلم‌ ناموفق «هوک»(1991)، در سال 1993 کارگردانی کرد. قسمت دوم فیلم هم در سال 1997 توسط خود او کارگردانی شد.

هر دو قسمت اول و دوم، ضمن تحسین منتقدان سینمایی با استقبال بالای تماشاگران سینما در سطح جهانی روبرو شدند. از جلوه‌های ویژه این فیلم، به عنوان انقلابی در امر خلق صحنه‌های خیالی و غیرواقعی اسم برده می‌شود.

اسپیلبرگ این دو فیلم را براساس قصه کتاب‌های پرفروش و پرخواننده، مایکل کرایتون به همین نام کارگردانی کرد. کمپانی یونیورسال در سال 2001 سومین قسمت فیلم را تهیه کرد و جو جانسون کارگردان آن بود. اما این فیلم نتوانست موفقیت دو قسمت قبلی را تکرار کند.

Portfolio image