دعوای فیلمنامه‌نویس «وقایع‌نگاری ۲» با کمپانی سازنده فیلم


جان لندیس فیلم‌ساز قدیمی ژانر ترس و وحشت می‌گوید کمپانی فوکس قرن بیستم از فیلم‌نامه مکس لندیس برای «وقایع نگاری 2» ناراضی است. مکس لندیس پسر جان لندیس ماه مارس از سوی مسئولان کمپانی فوکس قرن بیستم دعوت شد تا کار نگارش فیلم‌نامه این فیلم علمی - تخیلی را انجام دهد.

جان لندیس گفت: مکس فیلم‌نامه قسمت دوم فیلم را دو ماهه آماده کرد. به نظرم فیلم‌نامه بسیار خوب و جذابی است، اما مسئولان کمپانی آن را نپسندیدند. این فیلم‌ساز قدیمی با انتقاد از مسئولان کمپانی فوکس قرن بیستم می‌گوید آن‌ها خواهان تکرار فیلم‌نامه قسمت اول «وقایع‌نگاری» بوده‌اند.

اما مکس لندیس به مسئولان کمپانی گفته فیلم‌نامه او دنباله‌ای بر فیلم‌نامه قسمت اول است که قصه و کاراکترهای آن را پرورش داده و متحول کرده است.

با وجود این توضیحات، مسئولان کمپانی فوکس قرن بیستم بر روی حرف خود اصرار کرده و گفته‌اند دوباره فیلم‌نامه‌ای شبیه همان قسمت اول می‌خواهند!

جان لندیس در گفت‌وگوی رسانه‌ای خود، مسئولان این کمپانی را به بی‌سوادی و زورگویی متهم کرده که به چیزی به جز خواسته‌ها و حرفه‌های خود ترتیب اثر نمی‌دهند.

با توجه به وضعیت پدید آمده (و از آنچه که هنوز فیلم‌نامه‌ای در اختیار تهیه کنندگان فیلم قرار ندارد) تولید پروژه‌ «وقایع نگاری 2» برای مدتی به تعویق می‌افتد.

قبل از این، اعلام شده بود کلید فیلم‌برداری این دارم دلهره‌آور علمی - تخیلی ، اوایل فصل زمستان امسال زده خواهد شد.

قسمت اول فیلم را جاش ترانک براساس فیلم‌نامه‌‌ای از مکس لندیس کارگردانی کرد. این فیلم، لقب پدیده فصل بهار سینمای آمریکا را گرفت.

«وقایع نگاری» که با هزینه اندک 12 میلیون دلاری تولید شده بود، در سطح جهانی (آمریکا و بقیه کشورهای دنیا) 126 میلیون دلار فروش کرد. در کنار فروش بالا و پیش‌بینی نشده فیلم، منتقدان سینمایی هم نقدهای مثبتی برای این فیلم نوشتند.

قصه فیلم درباره سه نوجوان بود که به شکلی اتفاقی، به یک سری نیروهای فرا طبیعی دست پیدا می‌کنند.آن ها از قدرتی که پیدا کرده اند،به شیوه های غیرمعقولی استفاده می کنند. هنوز معلوم نیست جاش ترانک به عنوان کارگردان با قسمت دوم فیلم هم همکاری می‌کند یا خیر.

Portfolio image