فیلم پرخرج اسپیلبرگ سرمایه‌گذار پیدا کرد


«روبو کالیپس» فیلم جدید استیون اسپیلبرگ، تهیه‌کننده اصلی خود را پیدا کرد. تام روتمن مدیر سابق کمپانی فوکس قرن بیستم، تهیه‌کننده اصلی این فیلم خواهد بود. اسپیلبرگ چند هفته قبل گفته بود از آن جا که فیلم او بسیار پرخرج و گران‌قیمت است، اگر تهیه‌کننده‌ای پیدا نکند، قید کارگردانی آن را می‌زند.

حضور تام روتمن در پروژه جدید اسیتون اسپیلبرگ از این جهت هم مورد توجه قرار گرفته که وی درست یک روز پس از قطع همکاری با کمپانی فوکس، با فیلم اسپیلبرگ اعلام همکاری کرده است. تحلیلگران سینمایی می‌گویند این اقدام روتمن نوعی دهن‌کجی به مسئولان کمپانی فوکس قرن بیستم و خط و نشان کشیدن برای آن‌هاست.

همین تحلیل‌گران عقیده دارند نتیجه این خط و نشان کشیدن به نفع اسپیلبرگ بوده،زیرا برای فیلم پرخرج خود یک سرمایه‌گذار مطمئن پیدا کرده است. با این حال، آن‌ها این ادعای کمپانی فوکس قرن بیستم که می‌گوید اسپیلبرگ از آب گل‌آلوده ماهی گرفته است، را رد می‌کنند.

تحلیل‌گران سینمایی می‌گویند این تام روتمن بوده که پیشنهاد همکاری مشترک را به استیون اسپیلبرگ داده است و نه بر عکس. حالا «روبو کالیپس» به صورت محصول مشترک کمپانی دریم درکز و تام روتمن (به عنوان یک تهیه کننده مستقل) جلوی دوربین می‌رود.

آنا هاتاوی و بن بیشاو (بازیگر انگلسی) تازه‌ترین بازیگرانی هستند که برای بازی در دو تا از نقش‌های مهم این فیلم انتخاب شده‌اند. قبل از این گفته شده بود کریس همسورث نقش اصلی فیلم را بازی خواهد کرد.
چند هفته قبل پس از آن که اعلام شد اسپیلبرگ قصد کارگردانی و تولید این فیلم را دارد، کمپانی دریم درکز گفت معلوم نیست این پروژه در دستور کار قرار خواهد گرفت یا خیر.

این کمپانی اعلام کرد اسپیلبرگ بسیار مایل است «روبو کالیپس» را جلوی دوربین ببرد، ولی هزینه بالای تولید فیلم عامل اصلی عدم تولید آن در شرایط فعلی است. با این حال، کمپانی دریم‌ ورکز نگفته رقم هزینه‌های تولید فیلم، دقیقا چقدر است.

قبل از این گفته شده بود «روبوکالیپس» برای نمایش عمومی در سوم ژولای سال 2013 آماده خواهد شد. اما حالا زمان اکران عمومی آن به 25 اوریل 2014 تغییر کرده است.

این فیم علمی - تخیلی براساس قصه رمان دانیل اچ ویلسون به همین نام ساخته می‌شود که درو گودار نویسنده فیلم‌نامه آن است.

خط اصلی قصه فیلم در آینده‌ای نزدیک رخ می‌دهد که در آن روباتها علیه نسل انسان قیام می‌کنند. کمپانی دریم ورکز سال 2009 امتیاز برگردان سینمای کتاب ویلسون را خریداری کرد.

Portfolio image