«ربوده شده» صاحب قسمت سوم می‌شود


لوک بسون رسماً اعلام کرد سومین قسمت از مجموعه فیلم اکشن و دلهره‌آور «ربوده شده» ساخته می‌شود ولی هنوز معلوم نیست لیام نیسون نقش اصلی فیلم را بازی می‌کند یا نه. خبر تولید «ربوده شده 3» در حالی اعلام می‌شود که تازه چهار روز از اکران عمومی قسمت دوم آن در آمریکای شمالی می‌گذرد.

پس از افتتاحیه 50 میلیون دلاری «ربوده شده 2» در جدول گیشه نمایش سینماهای آمریکای شمالی، تحلیل‌گران اقتصادی سینما پیش‌بینی کردند تولید قسمت سوم آن سریعا در دستور کار سازندگان آن قرار خواهد گرفت.

شرکت فرانسوی فیلم سازی پوروپاکراپ که متعلق به لوک بسون است، تهیه‌کننده قسمت اول و دوم این فیلم پرفروش بوده است. بسون با اعلام خبر تولید «ربوده‌شده 3» گفت که از قبل از اکران عمومی قسمت دوم فیلم، در فکر تولید قسمت جدید آن بوده است.

این فیلمساز و تهیه‌کننده سرشناس فرانسوی می‌گوید از قبل از نمایش عمومی فیلم، نسبت به موفقیت بالای مالی و انتقادی آن اطمینان داشته است. وی از رابرت مارک کیمن نویسنده فیلم‌نامه قسمت اول و دوم فیلم دعوت کرده تا کار نگارش فیلم‌نامه قسمت سوم آن را به عهده بگیرد.

بسون «ربوده شده‌»‌ها را با همکاری کمپانی فوکس قرن بیستم تهیه کرده و می‌گوید این فیلم‌نامه نویس، از این که فیلم‌نامه قسمت سوم آن را می‌نویسد خوشحال است. رابرت مارک کیمن هم اعلام کرده فیلم‌نامه سومین قسمت «ربوده شده»، ماجراهای قصه و کاراکترهای آن را وارد یک دنیا و مسیر تازه می‌کند. با این وجود، وی توضیحات بیشتری در این رابطه ارائه نکرده است.

در حالی که هنوز معلوم نیست اولیور مگاتون کارگردان قسمت دوم با سومین قسمت آن هم همکاری دارد یا خیر، برخی منابع می‌گویند شاید لیام نیسن در «ربوده شده 3» حضور نداشته باشد. اظهارات فیلم‌نامه نویس فیلم درباره مسیر تازه قصه قسمت سوم «ربوده شده»، باعث ارائه این تحلیل شده که فیلم‌ با حضور بازیگران جوانتری جلوی دوربین خواهد رفت.

فروش جهانی «ربوده شده2» ( آمریکا و بقیه کشورهای دنیا) در 4 روز اول نمایش به 226 میلیون دلار رسیده است.

Portfolio image