همزمان با روز ملی سینما ؛ پخش منتخبی از برترین آثار سینمای ایران و جهان در شبکه نمایش


فیلمهای بخش های مختلف شبکه نمایش در این هفته به شرح زیر است :

ساعت 13:
فیلم و تله فیلم های ایرانی شبکه نمایش از شنبه 20 تا 26  شهریور پخش خواهد شد: «تو می مانی»، «کاغذ پرماجرا»، « یک بام و دو هوا »، «بیا می بخشیم»، «آزاد راه»، «زعفرانی» و «سلطان» نام فیلم های این بخش است.

ساعت 15:
باکس فیلم های جذاب ویژه تابستان شبکه نمایش که هر روز ساعت 15 از این شبکه پخش می شود در هفته پیش رو از روز شنبه، بدین ترتیب خواهد بود: «امنیت پرواز»، «روشنایی های اوزوماسا»، «حد نهایی»، «پیمانکار»، «چهره خوان»، «اتاق ماروین» و «قاضی».

ساعت 19:  
فیلم های منتخب خانوادگی، که بخش ثابت تابستان شبکه نمایش است، در هفته پیش رو به ترتیب شامل این فیلم ها خواهد بود: «بخاطر خواهرم»، «شامیتاب»، «توطئه بزرگ»، «من دیوید هستم»، «ماجرای سنت پیر»، «داستان خانواده مایرویتز» و «دور دنیا در هشتاد روز».

ساعت 21:
در میان هنرهای هفتگانه، هنر "سینما" آخرین و هفتمین مورد است.
سینما، تلفیقی از هنر، نور و زیبایی است که چشم های بسیاری را از زمان نخستین فیلم و برادران لومیر خیره کرده است. کلمه ی سینما به معنای در حرکت و ثبت حرکات است. به جرات می توان گفت که هیچ هنری به اندازه ی سینما نتوانسته فراگیر شود و بر افکار مخاطب تاثیر بگذارد.
سینما دارای فراز و فرود زیادی بوده اما همچنان جایگاه خود را حفظ کرده است و بین عموم مردم محبوبیت دارد.
 در ایران هر ساله روز ۲۱ شهریور به عنوان روز ملی سینما شناخته می‌شود . این هفته و همزمان با این روز ، شبکه نمایش منتخبی از فیلم های شاخص سینمای ایران و جهان را در بخش مرور آثار خود در ساعت ۲۱ پخش می کند که به ترتیب روز پخش از شنبه ۲۰ تا جمعه ۲۶ شهریور ، شامل فیلم های زیر است : «پرده آخر»(ساخته واروژ کریم مسیحی)، «پدرخوانده ۱»(ساخته فرانسیس فورد کاپولا و از برترین فیلم های تاریخ سینما)، «هفت سامورایی» (شاهکار آکیرا کوروساوا که منبع اقتباس بسیاری از فیلم های تاریخ سینما شد)، «دیوانه از قفس پرید»( یا پرواز بر فراز آشیانه فاخته، ساخته «میلوش فورمن» و بازی به یاد ماندنی جک نیکلسون )، «خانه دوست کجاست» (اثر تحسین شده زنده یاد عباس کیارستمی)، «باج ( Lagaan ) » (از بهترین ساخته های ضد استعماری سینمای هند با بازی امیرخان) و «بخاطر چند دلار بیشتر»(ساخته سرجیو لئونه و از نمادهای سینمای وسترن). 

ساعت 23:
فیلم های ساعت 23 شبکه نمایش بخش فیلم های جذاب نام گرفته و به ترتیب شامل این فیلم هاست: «هوانوردان»، « او را به دام بیانداز» ، «آبی و سیاه»، «ربوده شده»، «اتاق امن»، «سرقت قرن» و«بر فراز بال عقاب ها» (On Wings of Eagles) ، فیلم جدید شبکه نمایش که برای نخستین بار در سیما ، جمعه شب ۲۶ شهریور ماه پخش خواهد شد. این فیلم محصول سال 2016 چین و ساخته «استیون شین و مایکل پارکر» است. فیلم درباره اریک لیدل یکی از قهرمانان دوومیدانی اسکاتلند است که در دوره جنگ جهانی به چین می رود تا به عنوان آموزگار مشغول فعالیت شود در آنجا گرفتار جنگ شده و … .
جوزف فایننس و جسی کوو، از بازیگران این فیلم هستند.

ساعت 1 بامداد:  
منتخب فیلم های کلاسیک این هفته شبکه نمایش در ساعت ۱ بامداد به ترتیب روز پخش: «اسپارتاکوس»، «مرد عوضی» «دودسکادن» ، «اتاق سبز»، «لاکی لوچیانو»، «شطرنج بازان» و «سرقت از برینک» هستند.

Portfolio image