هیولایی انسان دوست از دل جهنم


فیلم «پسرآتش» فیلمی ابرقهرمانانه و فانتزی به کارگردانی گوئیلرمو دل تورو است که در سال ۲۰۰۴ اکران عمومی شد. این فیلم از روی کتاب کامیکی به همین نام ساخته شده است. رون پرلمان، دوگ جونز و سلما بلایر بازیگران اصلی این فیلم هستند.

برای ساخت فیلم «پسرآتش» شصت و شش میلیون دلار هزینه شد. این فیلم در گیشه بیش از نود و نه میلیون دلار فروش کرد.

داستان این فیلم در زمان جنگ جهانی دوم زمانیکه هیتلر به روزهای پایانی حکومتش نزدیک می‌شود اختصاص دارد. گروهی از نازیهای وفادار به هیتلر تصمیم می‌گیرند که برای جلوگیری از شکست ارتش آلمان به نیروهای شیطانی متوسل شوند. آنها با یاری گرفتن از فردی شرور به اسم راسپوتین موفق می‌شوند دروازه‌ای ورودی به دنیای دوزخ را باز کنند؛ اما پروفسور بروتن که فعالیت آنها را زیر نظر دارد مانع ادامه کارشان می‌شود.

کمی بعد پروفسور متوجه می‌شود که موجودی کوچک از آن جهان از این دروازه عبور کرده است. پروفسور این پسر آتش را به خانه اش می‌برد و او را بزرگ می‌کند. پسر جهنمی به یک شاخه مخفی اف. بی. آی که وظیفه اش مبارزه با خطرات ماورالطبیعه است می‌پیوندد. او در اولین ماموریتش باید به مقابله با راسپوتین برود زیرا او تصمیم دارد تا در ازای برخورداری از عمر جاویدان و قدرت فناناپذیر راه تسلط موجودات اهریمنی را بر زمین باز کند. پسر جهنمی در این راه از همراهی و کمک یک کاراگاه و دو موجود دیگر بهره مند است: ساپین که یک دوزیست است و لیز که یک آتش ساز است...

گوئیلرمو دل تورو کارگردان مکزیکی سینمای جهان متولد ۱۹۶۴ است. او که جز بزرگترین کارگردانان سینمای فانتزی جهان شناخته می‌شود تاکنون بیش از ده فیلم را در پرونده کاری خود دارد که تقریبا همگی در میان بهترین آثار سینمای فانتزی و علمی تخیلی جهان جای دارند. از دیگر فیلم‌های مهم او می‌توان به «میمیک»، «تیغ۲»، «هزارتوی پن» و «ستون فقرات شیطان» اشاره کرد.

فیلم «پسر آتش» روز پنجشنبه ساعت ۲۳ و تکرار آن روز یکشنبه ساعت ۳ بامداد از شبکه نمایش پخش خواهد شد.

Portfolio image