!دردسرهای یک دختر از فرنگ برگشته


فیلم «سوغات فرنگ»ساخته کامران قدکچیان، محصول سال ۱۳۸۵ است. فیلم نامه این فیلم کمدی خانوادگی را حسین انصاریان نوشته است و رامبد جوان، شیلا خداداد، مجید صالحی، سیدحسام نواب صفوی و سیروس ابراهیم زاده بازیگران این فیلم هستند.

داستان فیلم «سوغات فرنگ» ماجرای فرشته سازگار است که بعد از سال ها دوری از ایران همراه همسرش فرهاد وارد تهران می شود. در فرودگاه می فهمد که فرهاد قبلا زن و بچه داشته است و پدرزنش حکم جلب او را به جرم کلاهبرداری گرفته است. فرشته با یک راننده تاکسی به نام فریدون آشنا می شود. فریدون به گمان این که او دختری خارجی است، به نیت گرفتن پول، با فرشته همراه می شود. منوچهر، دوست و شریک فریدون (که او هم راننده تاکسی است) مخالف این کار است اما سرانجام متوجه موقعیت ناگوار فرشته می شود و تصمیم می گیرد تا برای کمک به فرشته با او همراه شود و....

کامران قدکچیان کارگردان این فیلم، متولد ۱۳۲۶ تهران است. وی فعالیت سینمایی را با دستیاری کارگردان از سال ۱۳۴۸ آغاز کرد. دیگر فعالیت های او میتوان به نگارش نمایشنامه رادیویی، تدوین، فیلمنامه نویسی، کارگردانی و ساخت آنونس و... اشاره کرد. فیلم هایی مانند «پس کوچه های شمرون»، «دختر شاه پریون»، «بهشت پنهان» و «لبه تیغ» از دیگر آثار برجسته این فیلم ساز است.

فیلم «سوغات فرنگ» روز پنجشنبه ساعت ۱۹ و تکرار آن روز جمعه ساعت ۷ از شبکه نمایش پخش خواهد شد.

Portfolio image