افسانه‌ای که هرگز فراموش نمی‌کنید


انیمیشن «ماجراهای پیگلت» یک فیلم ماجراجویانه طنزآمیز و معمایی است که ماجرای آن برگرفته از مجموعه داستان‌های کلاسیک و خاطره انگیز وینی پو است.

در ابتدای داستان وینی پو و دوستانش آماده می‌شوند تا کندوی زنبور عسل‌ها را شکار کنند و هر کس وظیفه‌ای بر عهده دارد غیر از پیگلت چون همه فکر می‌کنند او با داشتن جثه‌ای کوچک نمی‌تواند مفید واقع شود. پیگلت از این موضوع ناراحت می‌شود و تک و تنها به جنگل می‌رود. پس از مدتی دوستانش نگران او می شوند و....

فیلم انیمیشن «ماجراهای پیگلت» محصول سال ۲۰۰۳ سینمای آمریکا به کارگردانی فرانسیس گلباس است. برایان هوهلفلد داستان آلن الکساندر میلنی نویسنده انگلیسی را به فیلمنامه این انیمیشن تبدیل کرده است.

میشله پاپالاردو رابینسون، فرل بارون و یوکاری کیسو تهیه کننده، کارل جانسون آهنگساز، ایوان بیلانچیو تدوینگر، و فرد وارتر کارگردان هنری ماجراهای پیگلت بوده‌اند. «ماجراهای پیگلت» در جشنواره آنی معتبرترین فستیوال فیلم‌های انیمیشن نامزد جایزه بهترین جلوه‌های انیمیشنی شد. فروش بلیت ماجراهای پیگلت در گیشه سینماها ۲۳ میلیون دلار در آمریکا و ۳۵ میلیون دلار در دنیا بود.

انیمیشن «ماجراهای پیگلت» به مدیریت دوبلاژ آرزو آفری در انجمن گویندگان جوان با حضور محمدرضا صولتی، حامد عزیزی، مینا مومنی و محمدرضا علیمردانی دوبله شده است. این فیلم سینمایی را ساعت ۱۵ پنجشنبه می توانید از شبکه نمایش ببینید و فرصت تماشای تکرار آن را هم در ساعت پنج صبح جمعه خواهید داشت.

Portfolio image