گمشده ای در دیار غربت


فیلم تلویزیونی «تشخیص هویت» به کارگردانی سید مهدی برقعی پنجشنبه از شبکه نمایش پخش می شود. تهیه‌کنندگی این فیلم هم بر عهده علیرضا کیان‌پور بوده است.

داستان فیلم درباره خاطره دختر جوانی است که با مادر و ناپدری‌اش زندگی می‌کند. او چند سالی است که منتظر بازگشت همسر عقدی خود به نام شهریار است که برای جراحی تومور مغزی به آمریکا رفته تا معالجه شود و تاکنون بازنگشته و به گفته اقوام او، شهریار گم شده است اما....

حدیث فولادوند، رضا رویگری و علیرضا کیان‌پور در فیلم تلویزیونی «تشخیص هویت» بازی کرده‌اند.

سید مهدی برقعی کارگردان این فیلم متولد ۱۳۴۹ تهران، فارغ التحصیل مجتمع آموزشی سینما در رشته کارگردانی، فارغ التحصیل مرکز آموزش فیلمسازی باغ فردوس در رشته تحلیل فیلم. آغاز فعالیت او در زمینه فیلمسازی از سال ۷۰ بوده است. فعالیت در وزارت آموزش و پرورش به عنوان مشاور، معلم، مربی و مسئول امور هنری طی سال های ۷۴ ـ ۶۶، برنامه ریز و دستیار کارگردان در تعدادی فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی در سال های ۷۶ تا ۷۰، مدیر داخلی انتشارات نحل در سال های ۷۴ تا ۷۵، عضو کانون کارگردانان سینمای ایران از سال ۸۲ تاکنون و... بوده است. از جمله فعالیت های جشنواره ای او؛ برنده جایزه پروانه زرین و دیپلم افتخار به عنوان بهترین فیلم داستانی از دهمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان در سال ۷۳، شرکت در جشنواره بین المللی فیلم های کوتاه بیلبائو، اسپانیا، برنده جایزه تندیس بلورین و نشان خادم قرآن کریم و یک سفر حج عمره از نخستین جشنواره فیلم های قرآنی در سال ۸۶، برنده جایزه دیپلم افتخار برای تهیه کننده فیلم سعید حاجی میری از نخستین فیلم های سینمایی امید در سال ۸۱ و... بوده است.

«تشخیص هویت» پنجشنبه ساعت ۱۳:۲۰ و تکرار آن یک بامداد روز بعد از شبکه نمایش پخش می شود.

Portfolio image