دردسرهای فرزند گوفی


انیمیشن طنزآمیز و ماجراجویانه «گوفی به دانشگاه می‌رود» به کارگردانی کوین لیما ساخته شده و محصول سال ۱۹۹۵ است.

ماکس پسر گوفی بزرگ شده است و به سن رفتن به دانشگاه رسیده است اما گوفی طاقت دوری او را ندارد و به دلیل دلتنگی و حواس پرتی از سر کار اخراج می‌شود. او برای بدست آوردن کار جدید مدرک دانشگاهی لازم دارد. بنابراین به همان دانشگاهی که پسرش در آن است می‌رود. پسرش در دانشگاه اسکیت بازی معروف است و...

فیلمنامه انیمیشن سینمایی «گوفی به دانشگاه می‌رود» را جیم ماگون، کریس ماتیسون، برایان پیمنتال، کرتیس آرمسترانگ و جان دولیتل نوشته‌اند. این انیمیشن اولین تجربه کارگردانی کوین لیما انیمیشن ساز آمریکایی است که در سال 1999 انیمیشن تارزان را هم کارگردانی کرده و فیلمنامه انیمیشن علاء الدین را هم نوشته است.

«گوفی به دانشگاه می‌رود» در جشنواره آنی فستیوال معروف فیلم‌های انیمیشن نامزد جوایز بهترین فیلم بلند انیمیشن، بهترین موسیقی، بهترین ترانه، بهترین طراحی تولید و بهترین فیلمنامه مصور شد.

دن راوندز تهیه کننده، کارتر بیورول آهنگساز، گرگوری پرلر تدوینگر، جیمی توماسون انتخاب بازیگران و تعیین نقش‌ها، فرد وارتر طراح تولید و لاورنس لکر و وندل لوئبه کارگردان هنری این انیمیشن بوده‌اند که در ژانرهای ماجراجویانه، خانوادگی، کمدی، رمانتیک و موزیکال ساخته شده است.

فیلم سینمایی انیمیشن «گوفی به دانشگاه می‌رود» ساعت ۱۵ چهارشنبه از شبکه نمایش پخش می شود.

Portfolio image