پینوکیوی عاشق


مرور آثار ژار دو پاردیو با پخش فیلم سینمایی سیرانو از شبکه نمایش دنبال می‌شود.

سیرانو درامی کمیک و فیلمی زندگی نامه‌ای است. فیلم در سال ۱۹۹۰ ساخته شده و محصول فرانسه است.

فیلمنامه این فیلم بر اساس نمایشنامه‌ای از اموند روستاند نوشته شده است. نویسندگان این فیلمنامه ژان پیر راپنیه و ژان کلود کاریره هستند. ژان پیر راپنه فیلم را کارگردانی کرده است.

ژرارد دوپاردیو، آنه بروشت، وینسنت پرز، ژاک وبر، رونالد برتین، فیلیپ موریر ژنود، پیر مگیلون، ژوسین استوله، آنتوله دلالانده، آلن ریموکس، فیلیپ ولتر، ژان ماری وینلینگ، لویی ناواره، گابریل مونت و فرانسیس ماریه بازیگران این فیلم هستند.

سیرانو دوبرژراک شاعر و افسر نظامی در قرن هفدهم در فرانسه زندگی می‌کرد. زندگی او منبع الهام داستان‌ها و نمایشنامه‌های زیادی بوده است. سیرانو در این آثار مردی شجاع و شاعری رمانتیک توصیف شده است. او دارای بینی بزرگی بود طوری که مردم برای دیدن آن حتی از مسافت‌های طولانی نزد سیرانو می‌رفتند. فیلم بخشی از زندگی او را نشان می‌دهد.

ژان پیر راپنه نویسنده و کارگردان در سال ۱۹۳۲ در فرانسه به دنیا آمده است. کارش را در سینما با دستیاری کارگردان شروع کرد و در سال ۱۹۵۸ اولین فیلمش را با نام مشکل ایالتی ساخت. ۱۵ فیلمنامه و ۸ کارگردانی در کارنامه فیلمسازی خود دارد. زندگی در ارگ، رذل، وحشی، همه اخراج شدند، اسب سوار روی سقف و سفر خوبی داشته باشی در کنار سیرانو و فیلم اولش تمام فیلم‌های او را شامل می‌شوند. فیلم‌های معدودی که راپنه کم کار در طی مدت ۴۷ سال ساخته است. راپنه در سال ۱۹۶۴ برای فیلمنامه مردی از ریو نامزد درسافت اسکار شد. سیرانو و رذل هم دو بار نامزدی نخل طلای کن را برای او به همراه آوردند.

سیرانو برای طراحی لباس اسکار گرفت و در بخش‌های بهترین بازیگر مرد (ژرارد دپاردیو)، طراحی صحنه و بهترین فیلم خارجی زبان نامزد اسکار بود.

این فیلم را می‌توانید ساعت ۲۱ روز یک شنبه از شبکه نمایش ببینید. تکرار این فیلم ساعت ۱۱ صبح روز بعد خواهد بود.

Portfolio image