واکسن جاسوسی


درام هیجان آور «آخرین دشمن» که در سه قسمت از شبکه نمایش پخش می‌شود، محصول سال ۲۰۰۸ انگلستان است و جان بی مک دونالد آن را کارگردانی کرده است.

دولت انگلیس تصمیم می‌گیرد طی برنامه‌ای به همه ساکنان این کشور واکسن تزریق کند. این واکسن باعث می‌شود که مقامات امنیتی بتوانند مردم را از طریق خونشان کنترل کنند اما واکسن عده‌ای را می‌کشد. وقتی محققی به نام دکتر استیون از چین به خانه اش در لندن برای خاکسپاری برادرش مایکل باز میگردد متوجه می‌شود همسر برادرش یاسیم انور در منزلشان یک زن بیمار که در کما است را نگهداری می‌کند. وقتی این زن که از مهاجران غیرقانونی است می‌میرد. یاسیم به همراه جسد او ناگهان ناپدید می‌شود...

جاستین تامسون گلور و آدریان بیت تهیه کنندگان این فیلم بوده‌اند و پیتر بری فیلمنامه آخرین دشمن را نوشته است. ماگنوس فینس آهنگساز، نایجل ویلاویبی مدیر فیلمبرداری، استیون سینگلتون تدوینگر، ویلیام دیویس و گایل استیونس انتخاب بازیگران و تعیین نقش‌ها، جان استیونسون طراح تولید، کریستین کورین و مت گرانت کارگردان هنری، آلیس فلتون طراح صحنه؛ دانیلا بوسویو مدیر چهره پردازی و هوارد باردن طراح لباس فیلم هیجان آور آخرین دشمن بوده‌اند.

بندیکت کامبربچ در نقش استیون، رابرت کارلایل در نقش دیوید راسل، مکس بیسلی در نقش مایکل، کریستوفر فالفورد در نقش جرج گیبون، آنا ماریا مارینکا در نقش یاسیم انور، دیوید هروود در نقش پاتریک نای، جرالدین جیمز در نقش باربارا، آلینا یوانا در نقش نظیر، اویدیو نیکلسکو در نقش بپا، امیل هوستینا در نقش ووچویچ، پل هیجینز در نقش پروفسور لورنس کوپر در این فیلم بازی می‌کنند.

آخرین دشمن به صورت مینی سریال تلویزیونی ساخته شده و مضمونی علمی تخیلی، ماجراجویانه و معمایی دارد. تصویربرداری آن در لندن پایتخت انگلیس و بخارست پایتخت رومانی انجام شده است. این فیلم در جشنواره ستلایت نامزد جایزه بهترین مینی سریال و بهترین بازیگر مینی سریال یا فیلم تلویزیونی برای بندیکت کامبربچ شد. مک دونالد کارگردان انگلیسی این فیلم حدود بیست سال است که به فیلمسازی اشتغال دارد و تقریبا تمام آثار او فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی هستند.

فیلم آخرین دشمن که در سه قسمت ساخته شده هر شب ساعت ۲۳ شنبه، یکشنبه و دوشنبه (بیست و سوم تا بیست و پنجم دی) از شبکه نمایش پخش می‌شود و تکرار هر قسمت نیز ساعت سه بامداد دوشنبه تا چهارشنبه (بیست و پنجم تا بیست و هفتم دی) از همین شبکه تقدیم علاقمندان خواهد شد.

Portfolio image